אודותיי

מי אני

נורית אריאל, אחות במקצועי, מזה כשני עשורים מכוונת ומלווה נשים בגיל המעבר שרוצות לחזור לאיכות החיים כפי שהכירו אותה.

נשים שמבקשות לעצור את הסבל הכרוך בגיל המעבר בלי הוצאה גדולה של כסף ושל זמן.

שרוצות לעשות מעשה גם אם אין להן כרגע שום מושג איך זה יכול לקרות או אמונה שזה באמת יכול לקרות, בהתחשב באורח החיים, באמונות ובהשקפת עולמן.

כל זאת כי אני מאמינה בכל ליבי שלכל אישה מגיע, ושכל אחת יכולה לעבור בשלום את גיל המעבר ולחזור לחייך.

אני מאמינה

 • שאפשר לעבור בשלום את גיל המעבר – חשוב שנשים בגיל המעבר תדענה שהתסמינים המטרידים והקשיים אותם הן חוות הם לא הכרח המציאות. שכל אישה יכולה, בעזרת הכוונה מקצועית, להחליט על דרכי ההתמודדות הטובות עבורה, לבחור באפשרות יעילה לטיפול בתסמינים, להפחית את תדירותם והעצמה שלהם ואף להשתחרר מהם כליל וליצור חיים שמחים ומספקים .
 • שכל אישה לגופה – נשים כמונו, בגיל המעבר, חשוב שתהיינה מודעות לכך שאין גישה טיפולית אחת המתאימה לכל הנשים. הטיפול צריך להיות מותאם אישית לכל אישה ולהתבסס על התסמינים שהיא חווה,
  על הרקע הרפואי שלה ושל משפחתה ועל השקפת עולמה.
 • שהאדם הוא ייצור הוליסטי – רפואת גיל המעבר מורכבת מתחומים שונים ולכן מצריכה התייחסות הוליסטית, התמחות ייחודית וידע מעודכן. אבחון כולל ומעמיק יוכל לתת מענה התואם את מכלול הצרכים של האישה.
 • שחשוב לכל אישה בגיל המעבר לשמר ולשפר את התפקודים הגופניים למען בריאותה, והחיוניות שלה, מתוך הכרה שאף פעם לא מאוחר לעשות שינוי.
 • שגיל המעבר הוא הזדמנות לקחת פסק זמן, לחשוב על סדרי העדיפויות המשתנים, להגשים מטרות חדשות, לצמוח ולחיות את החיים כפי שאנו רוצות. 

פעילות ציבורית

קידום רפואת נשים בגיל המעבר

חברה בוועדה לקידום רפואת גיל המעבר המשותפת למועצה הלאומית לבריאות האישה ולמועצה הלאומית לגניקולוגיה ומיילדות:

 • מרכזת את תת הוועדה לענייני הכשרת צוותים מטפלים
 • מרכזת את תת הוועדה לענייני הקמת מרכזי טיפול כוללניים, לנשים בגיל המעבר, ברחבי הארץ

חברה בוועדה לקידום תחום גיל המעבר בעבודה המשותפת למועצה הלאומית לבריאות העובד והמועצה הלאומית לבריאות האישה

פעילה בעמותת 'נשים לגופן' – חברה בצוות חשיבה לתכנון אסטרטגיות השפעה לקידום בריאותן של נשים בגיל המעבר

כנסת ישראל – קידום הרפורמה בחוק ההפלות – מתוך אמונה בחופש הבחירה של כל אישה לגופה.

חברה בוועדת אלימות במשפחה בקריה הרפואית רמב"ם, שפועלת לשיפור האיתור והטיפול באוכלוסיית נפגעות אלימות בקרב הפונות לבית-החולים.

מיזמים:

 • הרחבת תפקיד האחות ושילובה בוועדה להפסקת הריון
 • פיתוח והטמעת אומדן לאיתור נשים נפגעות אלימות והפנייתן לסיוע מקצועי
 • ריכוז והקמה מחודשת של מרפאת 'גיל המעבר' בקריה הרפואית רמב"ם
 • ריכוז והקמת מרפאת מת"ן, לנשים נפגעות אלימות, בשילוב מרפאת נשים והמרפאה הפסיכיאטרית, בקריה הרפואית רמב"ם

נסיון מקצועי

הקליניקה "איתך בגיל המעבר" נרקמה לאור ניסיון מקצועי נרחב, ידע ותובנות שאספתי במהלך דרכי המקצועית והאישית.
מבוססת על הסתכלות הוליסטית המשלבת גוף, נפש ורוח, שלאורה אני מכוונת ומלווה נשים ששואפות לחזור לתחושת רווחה פיזית ורגשית – ולצמוח משם.

כאחות קהילתית ומנהלת טיפול במרפאה בקיבוץ פגשתי וליוויתי נשים בדרכן הרפואית בכל קשת הגילאים ובמגוון התחומים בבריאות ובחולי.

בטיפול נמרץ פגים, בקריה הרפואית רמב"ם, הכרתי בצורך האדיר בעולם הרפואה ברכות, אמפתיה וראיית המשפחה כמכלול.

ב- 20 השנים האחרונות אני מטפלת בנשים מכל קשת הגילאים, הדתות והתרבויות, כאחות אחראית מרפאת נשים בקריה הרפואית רמב"ם. הבנתי את המשמעות העמוקה של התייחסות המכבדת את האישה ומתחשבת בנטיות ליבה.

הכרות מעמיקה עם מערכת הבריאות הארצית, האמונה על טיפול בנשים, חשפה אותי לצרכים רבים שנותרו ללא מענה. תובנות אלה תרגמתי למעורבות פעילה במשרד הבריאות, בוועדה לקידום בריאות נשים בכנסת ישראל, הרצאות בפורומים שונים כמו אוניברסיטת חיפה, תל-אביב ובר-אילן, בקריה הרפואית רמב"ם, בימי עיון, בכנסים מקצועיים ובמפגשים עם מעגלי נשים.

ניסיון החיים המקצועי והאישי שלי והמענה החסר לנשים בגיל המעבר הביאו אותי להקמת הקליניקה "איתך בגיל המעבר" שבמסגרתה אני מרצה, מנחה מעגלים ומקיימת מפגשים אישיים עם נשים בתהליך מותאם אישית של הכוונה, ייעוץ ולווי.

אתר הבית שהקמתי מטרתו להוות כתובת לכל אישה שמתמודדת עם הקשיים שנלווים לגיל המעבר, הצורך בקבלת מידע מקצועי מהיימן וחיפוש אחר כתובת מקצועית להכוונה.

4.5.2023  זוכת מקום ראשון בפרס 'הומניות בסיעוד' ע"ש הני ביווט, מטעם המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא)

השכלה

 • אחות מוסמכת
  בית הספר לסיעוד, ביה"ח כרמל בשיתוף אוניברסיטת חיפה
 • BA בלימודים רב-תחומיים
  תכנית אחיות

  אוניברסיטת חיפה
 • קורס רפואת גיל המעבר
  הפקולטה לרפואה אוניברסיטת תל-אביב, לימודי המשך
 • קורס הדרכה קלינית
  מרכז להכשרה מתקדמת בסיעוד,
  הקריה הרפואית רמב"ם
 • השתלמות מקצועית – טראומה נפשית והחלמה
  החטיבה הפסיכיאטרית והנהלת הסיעוד, הקריה הרפואית רמב"ם
 • קורס NLP רפואי
  הקריה הרפואית רמב"ם בשיתוף
  מכללת רטר
 • קורס כאב, תחושה או מחשבה
  עדי דוידוביץ, פיזיותרפיסטית מטפלת בכאב
 • קורס הנחיית קבוצות ככלי טיפולי במערכת הבריאות
  הקריה הרפואית רמב"ם
 • קורס הנחיית מעגלי נשים
  טנקה, מרכז מודעות וצמיחה
  בדרך השבטית
 • השתלמות מקצועית – מסירת בשורה קשה
  הקריה הרפואית רמב"ם

למה בחרתי לקדם מודעות לבריאות נשים בגיל המעבר?

כאחות אחראית במרפאת נשים ברור לי מהו המעקב הגינקולוגי הנכון שכל אישה צריכה לעשות על מנת לשמור על בריאותה, למנוע בעיות בהמשך החיים ואני מכירה את מגוון הטיפולים המתאימים לכל בעיה.
אבל…. למי לפנות כשמדובר בי? לרופא שעובד איתי במרפאה? לרופא שאני פוגשת בימי עיון? או לזה שיושב איתי בישיבות בבית החולים? ממש, ממש לא בשבילי. הפכתי עולמות בחיפוש אחר רופא/ה גינקולוג/ית שלא אפגוש בשום מקום. חשבתי אפילו לנסוע לאילת! בסוף תאמתי פגישה עם רופא בקופת חולים, וכמו רובנו הגעתי באי נעימות וחשש למפגש.

הדבר הראשון שהרופא ציין הוא שבמקום להגיע חצי שנה לאחר הביקורת האחרונה – הגעתי כעבור שלוש שנים (טוב, הוא לא היה מודע למסע החיפושים שלי…). שאל, כתב, בדק – זה ארך 6 דקות. רגע לפני שנפרדו דרכינו אזרתי אומץ וביקשתי לשוחח אתו  בנושא מביך, אינטימי ומאד אישי – יובש נרתיקי. תגובתו סתמה לי את הפה תרתי משמע: "הכל בסדר, אין לך מה לדאוג, בחוץ מחכות לי עוד נשים, אין לי זמן, להתראות בעוד חצי שנה".

תבינו, אני אחות שמטפלת שנים רבות בנשים. אני יודעת בדיוק מה צריך לעשות גם בלי המלצתו, אבל בגלל סוגיה רפואית אחרת החלטתי שלא לפעול על דעת עצמי. בינתיים התעניינתי תאורטית אצל רופאים נוספים. מכל אחד קיבלתי המלצה אחרת. הבלבול וחוסר הביטחון גברו, וכך עברו להם עוד שנים ללא טיפול. הרגשתי שנגזר דיני. נכון, זו לא בעיה מסכנת חיים, אבל היא פוגעת באיכות שלהם היום ובהמשך החיים. ברור לכולנו שיובש נרתיקי רק הולך ומחמיר עם השנים, כן?
בסוף, לאחר מסע ארוך ונחוש אחר פתרון הגעתי לרופאה, שהפנתה לרופאה אמיצה אחרת, שהפנתה הלאה והנה אני מטופלת, מרגישה שסוף כל סוף עליתי על דרך המלך, שהשינוי אפשרי, ואפילו חשה צעירה יותר.
מצטערת על השנים שחלפו ללא מענה מתאים, על עונת היובש הממושכת והמיותרת. אילו הקדיש לי הרופא רגע מזמנו, הקשיב והתבונן בעיניים מקצועיות ומתוך השקפה הוליסטית, הפתרון היה מגיע מהר יותר וגם ההרגשה שלי היתה טובה שנים קודם לכן.
הרגע הזה, שבו הבנתי, שאין סיבה שנשים יקבלו כמובן מאליו סבל ומחלות היה הרגע בו גמלה בליבי ההחלטה לפעול למען נשים, להקשיב, להתבונן בתמונה השלמה, ולהבין את המשמעות העמוקה של טיפול נכון ואישי. אין סיבה שאחרות יעברו את מה שאני עברתי. הבנתי שיש לי ידע חשוב להעביר, ולכן הקמתי את האתר כבית לנשים שמחפשות מידע, הכוונה ושלווה.
היום, כשאני פוגשת נשים שסובלות מיובש נרתיקי ולא מטופלות, אם מתוך חוסר מודעות לנזקים ארוכי הטווח שבו ואם מתוך חשש מטיפול הורמונלי, אני חשה שליחות להעביר את המסר. התגובה שאני מקבלת היא תמיד חיוך של הקלה ואור בעיניים.

Pin It on Pinterest

Share This
דילוג לתוכן