פעילות ציבורית

כנסים והרצאות

כנס "בריאות האישה באמצע החיים – הבחירות שבידך", לנשים בגיל המעבר, בארגון משרד הבריאות והמועצה הלאומית לבריאות, שנערך בחיפה ב12.2019.
הכנס עסק בהיבטים שונים של גיל המעבר כמו: תסמינים האופייניים לגיל, תעסוקה, רצפת האגן, פוריות מאוחרת, מיניות והוצגו תוצאות מחקר על עמדות וצרכים של נשים באמצע החיים של עמותת "נשים לגופן".

לקחתי חלק בפנל מומחים שעסק בצרכים היחודיים של נשים בגיל המעבר, בהיבטים נפשיים, ובדרכים להעלאת המודעות לרפואה זו. בפנל השתתפו גם פרופ' קפלן, פרופ' בלוך, דר' קופרניק, פרופ' קונסטנטיני, דר' בן צבי וח"כ אעידה תומא סלימאן.

מנקודת מבטה של אחות היה חשוב לי להדגיש את מורכבות הטיפול באישה בתקופה זו של החיים ואיזו גישה טיפולית על רפואת גיל המעבר לאמץ.
כמו גם קריאה לנשים להיות פעילות ולקחת אחריות, ביחד איתנו, על בריאותן. להיכנס לגיל המעבר ללא פחד ועם מודעות לכך שקיימות דרכים רבות יעילות לטיפול שיותאמו אישית לכל אישה. לגשת להיבדק, לאזור אומץ ולשוחח בפתיחות עם הצוות המטפל על הדברים שמציקים להן, גם אם הם אישיים וגורמים למבוכה. ולשאול, כל אחת את עצמה, האם גם אני, כמו נשים רבות, יכולה להאמין שהשנים שלאחר גיל המעבר הן תקופה של אפשרויות חדשות, תקופה בה מתפנה יותר זמן להשקיע בעצמי, להעמיד את הצרכים שלי במקום הראשון?
המטרה – לעבור בשלום את גיל המעבר ולצמוח ממנו לחיים מספקים, בריאים ושמחים.

ראיונות ברדיו

התוכנית "קול הנשים" בנושא "נשים באמצע החיים – מה באמת קורה לנו" בשיתוף עם אנאמה טל מילר ובהנחיית עו"ד אפרת אומיאל פדידה

כנסים והרצאות

כנס "זכות האישה על גופה", כנסת ישראל, עסק בהיבטים השונים של הפסקות הריון יזומות. הרצאתי התמקדה בתפקיד האחות בוועדה להפסקת הריון.

הופעתי באתרי אינטרנט

כתבה שמתמקדת בתסמיני גיל המעבר, ההשלכות שלהם על איכות החיים והמפגש של האישה עם הצוות המטפל.

כנסים והרצאות

כנס "נשים באמצע החיים", אוניברסיטת בר-אילן, עסק בהיבטים שונים בחיי האישה בגיל המעבר. הרצאתי התמקדה בתפקיד האחות בהתווית גישה חדשה לטיפול בנשים בגיל המעבר.

יום עיון ארצי – השירות האמבולטורי בבתי חולים כלליים, רמב"ם, עסק בתפקיד האחות במרפאה. בהרצאתי דיברתי על האתגר ומורכבות תפקיד האחות האחראית במרפאה.

Pin It on Pinterest

Share This
דילוג לתוכן